Regulamin turnieju SAUNA HERBAL CUP - Poland 2023

Turniej składa się z trzech konkurencji, podlegającej osobno ocenie sędziów.
Każda w innym składzie.

I.        Peelingi w łaźni parowej – Jury Peeling

II.      Prezentacja peelingu w formie wystawki – Jury Peeling + Jury Aufguss

III.    Aufguss w saunie suchej – Jury Aufguss

Każdy saunamistrz musi uczestniczyć we wszystkich z trzech konkurencji. 

PEELING

Główna atrakcja Sauna Herbal Cup, dla oczu, nosa i ciała. Królewskie zabiegi w unikalnej koncepcji naszych zawodników. Peelingi, zabiegi na ciało, maseczki na twarz, aromaterapia w łaźni parowej. Saunamistrzowie wykonują zabiegi pielęgnacyjne i upiększające przy użyciu wysokiej jakości produktów, ciekawych połączeń ziół i innych naturalnych składników. Prowadzący zabieg rozdaje swoje produkty i informuje o wszystkim. Może to być specjalna maseczka na twarz, środki do pielęgnacji włosów lub oddzielny peeling dla dłoni lub stóp.Trzeba wiedzieć, jak dobrze wymieszać peeling, użyć wyobraźni i wiedzy. 

ZASADY OCENIANIA PRZY PODZIALE NA KATEGORIE:

1. ZABIEG W ŁAŹNI PAROWEJ (25 pkt)


WYSTAWKI PEELINGÓW

Prezentacja składników użytych do przeprowadzania peelingów. Często z opisem działania i aspektami prozdrowotnymi. Efekt finalny może być prawdziwym dziełem sztuki. Ocenia się wrażenie wizualne i przekazaną wiedzę na temat składników i mieszanek. Prezentacje znajdują się poza sauną we wskazanym przez organizatorów miejscu. Powinny być przygotowane o jednym czasie przez wszystkich saunamistrzów. Data i godzina prezentacji ustalona jest przez organizatorów.

ZASADY OCENIANIA PRZY PODZIALE NA KATEGORIE:

1. PREZENTACJA PEELINGU (25 pkt)


HERBAL AUFGUSS

Specjalna kategoria ceremonii saunowych mających na celu uspokojenie i naładowanie. Przywrócenie natury do sauny. Nie tylko olejki eteryczne, ale także miotełki, zioła, środki rozgrzewające lub wywary. Wszystko to wypełnia saunę pięknym zapachem. Tworzymy doświadczenie natury, ciepła i ukojenia. Wspaniała atmosfera czeka na odwiedzających z przyjemną muzyką, przyćmionym światłem i delikatnymi zapachami.

Uczestnicy prezentują swoje oryginalne koncepcje pracy z ziołami lub przyprawami, aromatycznymi naparami roślinnymi. Przygotowywane są specjalne synergie olejków eterycznych. Ceremonie konkursowe to coś, czego długo się nie zapomina! Saunamistrz przygotowuje ceremonię starannie, przez długi czas i wybiera składniki najlepszej jakości.

Ten rodzaj ceremonii nie przedstawia rozbudowanej historii jak w teatrze sauny (Aufguss Show), ale nawet tutaj można znaleźć się w odległych krainach, egzotycznych miastach, dzikiej przyrodzie…

W tej konkurencji Jury ocenia pracę saunamistrza, jakość ceremonii, profesjonalizm, higienę, pracę z ciepłem i specjalną aromaterapią oraz wykorzystanie natury.

ZASADY OCENIANIA PRZY PODZIALE NA KATEGORIE:

1. ZIOŁA I AROMATERAPIA (20 pkt)
PUNKTY UJEMNE MOŻNA DOSTAĆ ZA:

2. ATMOSFERA, TEMAT, WYKONANIE (20 pkt)
PUNKTY UJEMNE MOŻNA DOSTAĆ ZA:

3. PRACA Z CIEPŁEM (10 pkt)
PUNKTY UJEMNE MOŻNA DOSTAĆ ZA:

4. TECHNIKI ROZPROWADZANIA POWIETRZA, PARY, DYMU: RĘCZNIK/WACHLARZ/ZIOŁA (10 pkt)
PUNKTY UJEMNE MOŻNA DOSTAĆ ZA:

5. PROFESJONALIZM I OGÓLNE WRAŻENIE (10 pkt)
PUNKTY UJEMNE MOŻNA DOSTAĆ ZA:
Scroll to Top