Informacje dla mediow

Notatka prasowa

W dniach 29 sierpnia 1 września 2023 roku Sauny Świętokrzyskie w hotelu Binkowski Resort w Kielcach staną się areną oficjalnego turnieju kwalifikacyjnego dla Polskich saunamistrzów do tegorocznego Sauna Herbal Cup, we współpracy z Polskim Towarzystwem Saunowym

Przygotujcie się na saunowy festiwal pełen magii natury i relaksu! 🔥🌿

Sauna Herbal Cup narodził się w 2013 roku w Czechach, kiedy to Pavel Hofrichter, Radovan Štícha i Tomáš Drápal wymyślili konkurs i zorganizowali wyjątkowe spotkanie saunamistrzów i saunowiczów z kilku krajów. Po raz pierwszy w Centrum Relaksu Kolštejn.

Od tamtej pory wydarzenie przerodziło się w coroczny festiwal zdrowej sauny, ceremonii relaksacyjnych i autorskiego peelingu. Wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie otwarte dla szerokiej publiczności, pasjonatów sauny i przyrody. Po raz ósmy oficjalnie jako turniej Sauna Herbal Cup, po raz drugi w Polsce.

Główną atrakcją Sauna Herbal Cup jest seans z peelingiem, coś dla oczu, nosa i ciała. Królewskie zabiegi w unikalnej koncepcji poszczególnych zawodników. Peelingi, zabiegi na ciało, maseczki na twarz, aromaterapia w łaźni parowej. Saunamistrzowie wykonują zabiegi pielęgnacyjne i upiększające przy użyciu wysokiej jakości produktów, ciekawych połączeń ziół i innych naturalnych składników. Prowadzący zabieg rozdaje swoje produkty i informuje o wszystkim. Może to być specjalna maseczka na twarz, środki do pielęgnacji włosów lub oddzielny peeling dla dłoni lub stóp.Trzeba wiedzieć, jak dobrze wymieszać peeling, użyć wyobraźni i wiedzy.

Kolejną atrakcją są tzw. wystawki: prezentacja składników użytych do przeprowadzania peelingów. Często z opisem działania i aspektami prozdrowotnymi. Efekt finalny może być prawdziwym dziełem sztuki. Ocenia się wrażenie wizualne i przekazaną wiedzę na temat składników i mieszanek. Prezentacje znajdują się poza sauną we wskazanym przez organizatorów miejscu. Powinny być przygotowane o jednym czasie przez wszystkich saunamistrzów. Data i godzina prezentacji ustalona jest przez organizatorów.

Trzecin elementem turnieju jest Herbal Aufguss, specjalna kategoria ziołowych ceremonii saunowych mających na celu uspokojenie psychiczne i naładowanie baterii, oraz przywrócenie natury do sauny. Podczas seansu w grę wchodzą nie tylko olejki eteryczne, ale także miotełki, zioła, środki rozgrzewające lub wywary. Wszystko to wypełnia saunę pięknym zapachem. Tworzymy doświadczenie natury, ciepła i ukojenia. Wspaniała atmosfera czeka na odwiedzających z przyjemną muzyką, przyćmionym światłem i delikatnymi zapachami. Uczestnicy prezentują swoje oryginalne koncepcje pracy z ziołami lub przyprawami, aromatycznymi naparami roślinnymi. Przygotowywane są specjalne synergie olejków eterycznych. Ceremonie konkursowe to coś, czego długo się nie zapomina! Saunamistrz przygotowuje ceremonię starannie, przez długi czas i wybiera składniki najlepszej jakości. Ten rodzaj ceremonii nie przedstawia rozbudowanej historii jak w teatrze sauny (Aufguss Show), ale nawet tutaj można znaleźć się w odległych krainach, egzotycznych miastach, dzikiej przyrodzie…  W tej konkurencji Jury ocenia pracę saunamistrza, jakość ceremonii, profesjonalizm, higienę, pracę z ciepłem i specjalną aromaterapią oraz wykorzystanie natury.

Polska edycja turnieju odbywa się po raz drugi i jest jednym z etapów eliminacji do finałów w których co roku bierze udział 20 najlepszych ośrodków saunowych z 12 krajów Europy.  Eliminacje mają na celu wyłonić dwójkę saunamistrzów, którzy będą reprezentować Polskę na finałach turnieju w dniach 23-26 listopada 2023 w Aquapalace w Pradze.

To wydarzenie, które każdy miłośnik sauny musi zobaczyć. Więcej informacji na oficjalnej stronie eliminacji pod adresem herbal.saunowy.pl oraz na stronie Gospodarza wydarzenia Hotel Binkowski pod adresem: binkowskiresort.pl

Scroll to Top